Depilacja laserowa nóg czy przedramion to popularne zabiegi, jednak depilacja laserowa miejsc intymnych to dla niektórych osób wciąż temat tabu. Pytamy kosmetologa Dorotę Musiał o skuteczność laserowej depilacji bikini – jak wygląda zabieg, czy jest skuteczny, czy nie jest krępujący dla klienta.

Czy pacjenci często korzystają z zabiegu depilacji miejsc intymnych?

Zainteresowanie skutecznymi i bezbolesnymi metodami trwałego usuwania zbędnego owłosienia jest bardzo duże. Mamy coraz więcej klientów, którzy chcieliby usunąć owłosienie z okolic intymnych (potocznie: laser bikini), ponieważ chcą zadbać o estetyczny wygląd na plaży czy basenie.

Dlaczego lepiej wybrać depilację laserową niż inne metody?

Nasi klienci wybierają laser do depilacji ze względu na trwałe rezultaty i idealnie gładką skórę. Inne metody działają krótkotrwale, po goleniu czy depilacji mechanicznej mogą pojawiać się długotrwałe podrażnienia, wrastające włoski czy zapalenie mieszków włosowych. Stosując laserowe usuwanie owłosienia Light Sheer Desire można zapomnieć o tego typu komplikacjach i cieszyć się z idealnie gładkiego ciała. Laserowe usuwanie owłosienia to najlepszy sposób na rewelacyjny i trwały efekt.

Depilacja laserowa bikini – efekty:

Efekty epilacji laserowej bikini to nie tylko pozbycie się niechcianego owłosienia, lecz także większy komfort życia na co dzień. Rezultaty to:

 • skuteczne usuwanie owłosienia
 • długotrwale efekty depilacji
 • eliminacja podrażnień po goleniu
 • atrakcyjniejszy wygląd
 • łatwiejsza higiena miejsc intymnych
 • większy komfort podczas zbliżeń
 • wygoda podczas plażowania

Depilacja laserowa okolic intymnych – jak wygląda zabieg? Czy to nie jest krępujące?

Usuwanie owłosienia z intymnych okolic odbywa się w sposób komfortowy i robimy wszystko, aby nie był krępujący. Klient otrzymuje jednorazową bieliznę. Odsłonięte są tylko te miejsca, które aktualnie poddajemy depilacji. Identycznie jest, gdy wykonywana jest depilacja laserowa pośladków. Zabieg trwa od 5 do 30 minut, w zależności od wybranego obszaru depilacji. Jest praktycznie bezbolesny, u wrażliwych pacjentów stosujemy krem znieczulający lub chłodzenie ciała. Dbamy o dobre samopoczucie i dyskrecję, naprawdę nie ma się czego wstydzić, ani bać, nawet jeśli wcześniej nie robiliśmy sobie takich zabiegów.

Depilacja laserowa – bikini głębokie. Co się kryje pod tym sformułowaniem?

Zakres depilacji dobierany jest do preferencji klientki. Epilacja płytka, czyli do linii bikini to najczęściej wybierany obszar, ale wiele klientek zainteresowanych jest depilacją bikini głębokiego, która obejmuje także wargi sromowe. Jak to wygląda w praktyce?

 • depilacja bikini klasyczne – pachwiny i wzgórek łonowy do linii bielizny
 • depilacja bikini francuskie – polega na usunięciu większości włosów łonowych, na wzgórku łonowym pozostawia się tylko niewielki trójkąt lub prostokąt
 • depilacja bikini brazylijskie – to depilacja głęboka, pozostawia się cieniutki pasek na środku wzgórka łonowego

Podczas depilacji bikini w Kielcach w Klinice Urody wykonywana jest również (w cenie zabiegu) depilacja krocza, depilacja szpary pośladkowej, depilacja laserowa odbytu, chyba że klient sobie tego nie życzy.

Czy depilację miejsc intymnych przeprowadza się także u mężczyzn?

Tak, profesjonalne usuwanie włosów z okolic intymnych jak najbardziej może być przeprowadzane u mężczyzn, zakres zabiegu jest ustalany po konsultacji z kosmetologiem.

Depilacja laserowa mężczyzn – zobacz zabiegi: LINK

Czy efekty depilacji miejsc intymnych są trwałe?

Laser Light Sheer Desire stosowany w naszym gabinecie kosmetycznym w Kielcach uznawany jest za najnowocześniejszy i najskuteczniejszy laser do epilacji na świecie. Po wymaganej serii zabiegów depilacji bikini efekt jest trwały, usuwa się 90-95% włosów. Pozostałe włoski, które w trakcie serii zabiegów nie były w fazie wzrostu, można usunąć przy okazji dodatkowego zabiegu, pozwala to na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z miejsc intymnych.

Jakie są zalety depilacji miejsc intymnych?

Oczywiście spektakularny efekt estetyczny, łatwiejsze utrzymanie higieny i wygoda. Dzięki trwałemu usuwaniu owłosienia można zrezygnować z częstego, uciążliwego i nieprzyjemnego golenia miejsc intymnych. Ważny aspekt to też pozytywny wpływ na życie seksualne – większość osób preferuje zadbane okolice intymne u partnera lub partnerki.

A finanse? Jak wygląda cennik depilacji laserowej?

Trwała epilacja laserowa to najnowocześniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia z okolic intymnych. Pozwala zaoszczędzić czas, ograniczyć wydatki na środki i maszynki do golenia. Zwiększa codzienne poczucie komfortu, spontaniczny wypad na plażę, basen czy do sauny nie będzie już stanowił problemu.

Depilacja laserowa – cena

Tu znajdziesz cennik depilacji laserowej w Kielcach, w Klinice Urody Jean Baptiste:

 • depilacja ciała: LINK
 • depilacja twarzy: LINK

Depilacja laserem Kielce – zapraszamy do naszego gabinetu kosmetycznego, Kielce, ul. Sienkiewicza 78A w Klinice Urody na trwałą depilację bikini i innych okolic intymnych.