Gabinety medycyny estetycznej oferują wiele metod usuwania włosów, takie jak wosk czy depilacja pastą cukrową, ale największym zainteresowaniem cieszy się trwałe usuwanie owłosienia za pomocą depilacji laserowej (epilacji laserowej). Ten nowoczesny sposób jest bardzo chętnie wybierany przez kobiety i mężczyzn, którzy decydują się usunięcie owłosienia na stałe. Zapoznaj się z naszym poradnikiem depilacji laserowej, aby pozbyć się wątpliwości dotyczących depilacji Light Sheer.

 

W naszym gabinecie stosujemy najnowocześniejszy laser do depilacji Light Sheer Desire, który jest bardzo bezpieczny dla skóry. Jednak do każdego zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować, tak żeby jego skuteczność i bezpieczeństwo było na najwyższym poziomie.

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

  1. Umów się na konsultację w gabinecie JB Klinika Urody

Podczas rozmowy z kosmetologiem dowiesz się, jak dokładnie przygotować się do zabiegu laserowej depilacji. Wspólnie ustalicie wstępny harmonogram i liczbę potrzebnych zabiegów. Specjalista oceni także jakiej skuteczności zabiegu usuwania owłosienia możesz się spodziewać – zabieg wykazuje zdecydowanie lepszą skuteczność w przypadku ciemnych niż jasnych włosów.

  1. Zrezygnuj z mechanicznej depilacji na miesiąc przed zabiegiem

Co najmniej miesiąc przed zabiegiem nie depiluj włosków w obszarze planowanej depilacji laserowej. Nie wyrywaj włosów pęsętą ani depilatorem mechanicznym, nie używaj wosku. Można natomiast golić włosy maszynką.

  1. Sprawdź, czy nie przyjmujesz fotouczulających leków ziół

Niektóre zioła mają właściwości fotouczulające. Oznacza to, że przyjmując te preparaty należy unikać słońca, ponieważ skóra może nieprawidłowo reagować na światło i w przypadku narażenia skóry na promieniowanie słoneczne pojawia się działanie fototoksyczne. Mogą pojawić się pęcherze i wysypka (wyprysk alergiczny). Laser także stanowi źródło światła, dlatego reakcje fotouczulające mogą wystąpić też podczas depilacji laserowej. Dlatego preparatów fotouczulających nie powinno się przyjmować co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem.

Dowiedz się więcej: LINK

  1. Nie opalaj co najmniej miesiąc przed depilacją laserem diodowym

Opalona skóra nie nadaje się do wykonania laserowej depilacji. Mogą pojawiać się przebarwienia w wyniku depilacji laserowej, zabieg może być też mniej skuteczny. Dlatego przed planowanym zabiegiem laserowej depilacji nie powinno się opalać na słońcu ani korzystać z solarium. Należy też zrezygnować z samoopalaczy, które zabarwiają skórę i uniemożliwiają wykonanie zabiegu.

  1. Dzień przed zabiegiem laserowej epilacji usuń włoski maszynką

Obszar skóry, który ma być poddany depilacji należy delikatnie ogolić maszynką, unikając podrażnienia skóry. W dniu zabiegu na depilowane miejsca nie stosuj żadnych kosmetyków. Uwaga: Przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej zaleca się zostawienie małego obszaru włosków, aby kosmetolog mógł ocenić typ włosa i dobrać optymalne parametry urządzenia.

  1. Umów się na kolejne zabiegi i ciesz się coraz gładszą skórą

Pamiętaj żeby wykonać zaleconą serię zabiegów. Odpowiednia liczba zabiegów umożliwia usunięcie nawet 95% włosów. Dzięki likwidacji większości mieszków włosowych na danym obszarze efekt będzie rewelacyjny, a skóra idealnie gładka.

Trwała depilacja laserowa (epilacja laserowa) umożliwia niemal całkowitą likwidację zbędnego owłosienia. Dzięki zastosowaniu w naszej klinice najwyższej jakości urządzenia Light Sheer Desire i dużemu doświadczeniu naszych specjalistów, możesz liczyć na doskonałe efekty zabiegu.

 

Laserowe usuwanie włosów cena – sprawdź nasz cennik zabiegów depilacji laserowej. LINK