Nadmierne owłosienie na twarzy, wąsik czy gęste włoski na brodzie to częsta przyczyna kompleksów u kobiet. Wiele pań podejmuje próby samodzielnej walki z owłosieniem na twarzy – zazwyczaj bezskutecznej. Z pomocą przychodzi najnowocześniejszy i niezwykle skuteczny laser Light Sheer (urządzenie do depilacji laserowej), który zapewnia niemal bezbolesną i trwałą depilację laserową owłosienia na twarzy. Szczególnie popularnym zabiegiem jest laserowe usuwanie wąsika. Czy warto?

Depilacja wąsika, brody, twarzy – skuteczność

Depilację laserową twarzy można wykonywać u kobiet i mężczyzn. Nadmierne owłosienie na twarzy znacznie trudniej ukryć niż na innych częściach ciała. Dlatego jest to bardzo często wybierany obszar depilacji, szczególnie u pań, ale na zabieg usuwania nadmiernego owłosienie twarzy decydują się także mężczyźni. Kobiety najczęściej decydują się na depilację wąsika, włosków na brodzie i policzkach. W przypadku panów efekty depilacji brody to całkowite wyeliminowanie golenia lub znaczące zmniejszenie golenia na tydzień.

Laserowa depilacja twarzy – wskazania

Epilacja laserowa twarzy polecana jest dla kobiet i mężczyzn, którzy są zmęczeni czasochłonnym i nieefektywnym usuwaniem owłosienia z twarzy. Domowe metody usuwania owłosienia na twarzy są:

  • nieskuteczne – golenie – włosy odrastają czasem już kolejnego dnia
  • bolesne – wyrywanie włosków pęsetą, wosk do depilacja – boli
  • nieestetyczne ‑– odrastające włoski po goleniu widoczne są jako ciemne punkciki
  • powodują podrażnienia, wrastanie włosów lub zapalenie mieszków włosowych

Laserowa epilacja wąsika jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym na trwałe i niemal bezbolesne usunięcie włosków.  Najlepsze efekty depilacji laserowej obserwuje się w przypadku ciemnych włosów (czarne, brązowe lub ciemny blond), ponieważ laser najskuteczniej niszczy cebulki włosowe z barwnikiem melaniną. W przypadku jasnych włosów (jasny blond, rude, siwe) laser może mieć niższą skuteczność.

Depilacja laserowa twarz – poznaj ważne fakty!

Czas trwania zabiegu depilacji laserem
Depilacja laserowa wąsika – 10 minut.
Depilacja laserowa brody, policzków lub baczków może trwać nieco dłużej, w zależności od wielkości depilowanego obszaru.
Bolesność zabiegu laserowego usuwania owłosienia
Zabieg jest niemal bezbolesny, u wrażliwych osób można dodatkowo zastosować chłodzenie skóry.
Depilacja laserowa – na ile wystarcza
Depilacja laserowa jest zabiegiem trwałym
Liczba zabiegów laserem diodowym
W celu uzyskania długotrwałego efektu konieczna jest seria 4-6 zabiegów
Depilacja laserem – koszt
Cena uzależniona jest od wielkości depilowanego obszaru, sprawdź nasz cennik depilacji laserowej. Cennik
Skutki uboczne laserowej depilacji twarzy
Lekkie zaczerwienienie, które mija zazwyczaj w czasie od kilku godzin do kilku dni.

Laserowa depilacja wąsika – jak wygląda zabieg

Laserowe usuwanie wąsika umożliwia dostępny w Klinice Urody Jean Baptiste najskuteczniejszy na świecie laser do depilacji Light Sheer Desire. Zabieg depilacji laserowej twarzy wykonujemy w ciągu zaledwie 10 minut. Do depilacji włosków na twarzy kosmetolog używa specjalnej małej głowicy, która umożliwia precyzyjne usuwanie włosków. Usuwanie wąsika laserem jest zatem szybkie i skuteczne.

Zalecenia po laserowej depilacji twarzy (wąsik, policzki, broda)

Energia wysyłana przez laser jest całkowicie bezpieczna dla skóry, ale warto pamiętać o przestrzeganiu zaleceń specjalisty wykonującego depilację. Podstawowe zasady po depilacji laserem:

  • delikatne przemywanie twarzy wodą lub łagodnym mleczkiem
  • stosowanie kosmetyków zaleconych przez kosmetologa
  • unikanie opalania przez około 2 tygodnie po zabiegu

Laser Light Sheer Desire umożliwia trwałe usunięcie owłosienia z twarzy, likwidację wąsika, włosów na brodzie, policzkach, baczków. Polecamy ten zabieg u wszystkich, którzy chcą pozbyć się problemu nadmiernego owłosienia na twarzy i szukają bezpiecznych, ale radykalnych metod walki z nieestetycznymi włoskami.

Depilacja laserowa Kielce – umów się na wizytę i pozbądź się niechcianego owłosienia na twarzy na stałe.