Owłosione plecy u mężczyzn nie mają zbyt wielu zwolenników, dlatego panowie często decydują się na trwałą depilację laserową tej okolicy ciała (epilację pleców). Krępujący problem nadmiernego owłosienia na plecach może być przyczyną kompleksów, ograniczać aktywność sportową i rekreacyjną np. basen, sauna lub nawet wakacyjne wyjście na plażę. Problem obecności włosów na plecach dotyczy także kobiet, ale zwykle jest mniej nasilony. Na szczęście skuteczna metoda laserowej depilacji pleców pozwala uzyskać gładką skórę na stałe, pozbyć się kompleksów i znacznie poprawić pewność siebie.

 

Nadmierne owłosienie pleców – przyczyny

Włosy na plecach u kobiet i mężczyzn mogą wynikać z różnych czynników. Przyczyny obfitego wzrostu włosów na plecach mogą być uwarunkowane genetycznie, związane z wysokim poziomem męskich hormonów, schorzeniami – hipertrychoza lub stosowaniem niektórych leków. U kobiet włosy na plecach zwykle wynikają z zaburzeń hormonalnych np. nadmiar męskich hormonów – androgenów – prowadzący do hirsutyzmu. Jeśli włosy na plecach są krępujące, może je usunąć depilacja laserowa. Dla mężczyzn, dla kobiet – plecy bez włosów to większy komfort, wygoda i estetyka.

Laserowa depilacja pleców – dla kogo?

Kiedy warto rozważyć poddanie się laserowej epilacji włosów na plecach:

  • włosy na plecach są gęste, grube i wywołują dyskomfort
  • występuje obniżenie samooceny, kompleksy
  • pragniemy zachowania lepszej higieny (na włosach dłużej utrzymuje się pot i nieprzyjemny zapach niż na gładkiej skórze)
  • inne metody depilacji się nie sprawdzają i są źle tolerowane przez skórę pacjenta (wosk, depilacja pastą cukrową, depilacja mechaniczna)
  • u osób z tendencją do wrastania włosków po goleniu

Jak usuwać włosy z pleców?

Domowe metody usuwania owłosienia na plecach są nieskuteczne – po pierwsze samemu nie można sobie ogolić dokładnie pleców. Korzystanie z usług salonów kosmetycznych i mechanicznej depilacji jest natomiast bolesne, może powodować nieestetyczne krostki, zapalenie mieszków włosowych i wystarcza na krótko. Najlepszą i najnowocześniejszą metodą usuwania owłosienia na plecach jest laserowa depilacja włosów na plecach (trwała epilacja pleców),

Depilacja laserowa pleców – efekty

Skuteczność zabiegu epilacji owłosienia na plecach zależy od rodzaju włosa – najskuteczniejsza jest w przypadku ciemnych włosów. Włosy blond są mniej podatne na działanie lasera, natomiast włosy siwe są całkowicie pozbawione barwnika melaniny, więc laser nie może na ten rodzaj włosa zadziałać.  W celu uzyskania doskonałego efektu i likwidacji ponad 90% włosów konieczne jest wykonanie serii zabiegów – zwykle 6-7 zabiegów w odstępach kilku tygodni. Po tym czasie można cieszyć się gładkimi, estetycznymi plecami i zapomnieć o krępującym problemie owłosionych pleców.

Warto pamiętać, że efekt depilacji laserowej jest trwały, ale w przypadku aktywnych hormonów (androgenów) lub zmian związanych z wiekiem, mogą pojawiać się nowe włosy na skórze. W takich przypadkach co jakiś czas trzeba po prostu powtarzać zabieg laserowej depilacji i usuwać nowe owłosienie.

Profesjonalne i trwałe usuwanie owłosienia na plecach

W naszej Klinice Urody w Kielcach zabieg laserowej depilacji wykonywany jest przez doświadczonych profesjonalistów. Nie musisz obawiać się o dyskrecję i komfortową atmosferę podczas zabiegu. Zabieg laserowej depilacji włosów na plecach jest niemal bezbolesny, a minimalne skutki uboczne (zaczerwienienie, lekki podrażnienie skóry) ustępują zwykle w ciągu kilku godzin.

Depilacja laserowa pleców cena – zapoznaj się z naszym cennikiem depilacji laserowej. LINK DO USŁUGI