Farbowanie brwi? Nie, naturalnie nowe! Henna pudrowa to prawdziwy przełom w stylizacji i pielęgnacji brwi. Nowatorska metoda całkowicie naturalnej koloryzacji z użyciem tej henny z Maroka zachwyciła już wiele kobiet. Całkiem możliwe, że również w gronie Twoich przyjaciółek, znajomych. Daj się namówić i Ty! Daj się porwać nowemu pięknu! Poznaj hennę pudrową!

Henna pudrowa – przełom w stylizacji brwi

Twoje brwi SĄ piękne swym naturalnym pięknem. Drobny tatuaż wykonany na skórze oraz idealnie dopasowana koloryzacja brwi uwydatni tę urodę w niepowtarzalny sposób. Zmiana przetrwa kilka tygodni, co przy niewysokim koszcie zabiegu jest kuszącą propozycją. Brwi są BARDZO ważne. Z uwagi na urodę – po pierwsze i przede wszystkim. Ale nie tylko. Usytuowane „piętro wyżej” niż rzęsy, współdziałają z nimi, chroniąc Twoje oczy przed zanieczyszczeniami. Ruchami brwi, zazwyczaj nieuświadomionymi, wyrażamy swoje nastroje i przekazujemy odczuwane emocje. Brwi zadbane i pięknie ukształtowane potrafią znacznie odmienić nasz wygląd. Spojrzenie staje się bardziej wyraziste, cała twarz wygląda efektywniej. Stąd oszałamiające w ostatnim czasie powodzenie, jakim cieszy się zabieg henny pudrowej.

Co to jest henna pudrowa?

Jako naturalny preparat pochodzenia roślinnego henna znana i stosowana jest od najdawniejszych czasów jako środek do barwienia ciała i włosów. Henna pudrowa to naturalny kosmetyk, który nada Twoim brwiom piękną, upragnioną przez Ciebie barwę i pozwoli się nią cieszyć przez dłuższy czas. Oprócz efektu zafarbowania włosków i skóry, stylizacja taką henną pozwoli Ci skorzystać z cennych właściwości pielęgnacyjnych, a także regeneracyjnych tego niezwykłego produktu. Zawartość witamin i minerałów powoduje, że henna nie tylko skutecznie barwi skórę i brwi, ale równocześnie je pielęgnuje i odżywia.

Henna pudrowa – efekty

Stylizacja brwi henną pudrowa to zabieg typu 3 w 1, na który składają się: koloryzacja brwi, wykonanie rysunku na skórze, regulacja brwi, dające efekt kolorystycznego „wyrzeźbienia” symetrycznego kształtu brwi, który pasuje do Twojej twarzy. Zabieg koloryzacji przeprowadza się henną marokańską, co pozwala bardzo szybko uzyskać prawdziwie piękne i gęste brwi. Chociaż stosowana przez nas henna jest kosmetykiem służącym do farbowania, nie wywołuje jakiegokolwiek ujemnego wpływu na strukturę włosów i jest preparatem całkowicie bezpiecznym. Rysunek brwi wykonany z jej użyciem odznacza się niezwykłą wręcz trwałością: efekt na skórze utrzymuje się przez około 2 tygodnie, podczas gdy na włoskach brwi – nawet do 6 tygodni! Dla podtrzymania efektu zaleca się powtarzać zabieg co 4-5 tygodni.

Henna pudrowa brwi – jak wygląda zabieg?

W trakcie zabiegu oczyszcza się najpierw skórę brwi z zastosowaniem peelingu i przemywa ją wodą kwiatową, znaną ze swych właściwości oczyszczających. Następnie „ustawia się” geometrię brwi – polega to na wyznaczeniu idealnego, symetrycznego ich kształtu. Kolejnym etap to koloryzacja henną pudrową, która ­– ze względu na naturalny skład – ma właściwości odżywcze i stymuluje wzrost włosków. Barwę henny dobieramy z palety (mając do dyspozycji aż 7 głównych barwników, które można ze sobą mieszać), uwzględniając koloryt cery i oczekiwania klientki. Ostatni etap zabiegu to regulacja rysunku brwi z użyciem wosku lub pęsety (albo jednego i drugiego). Cały zabieg trwa około 40 minut.

Henna pudrowa – wskazania

Poddanie się zabiegowi upiększenia i stylizacji brwi z zastosowaniem henny pudrowej zaleca się właścicielkom brwi cienkich i rzadkich, brwi o nieregularnym kształcie albo brwi bardzo jasnych, niemal niewidocznych. Propozycja ta wyjdzie również naprzeciw oczekiwaniom Pań o brwiach bardzo gęstych, których kształt można by określić jako nie wyrazisty albo mało wyrazisty.

Henna pudrowa – przeciwwskazania

Jak każdy inny kosmetyk, henna pudrowa może u szczególnie wrażliwych użytkowniczek wywołać reakcję alergiczną. Zabiegów tego rodzaju nie poleca się osobom uczulonym na hennę. Wzmożoną ostrożność powinny zachować również osoby, które doznają przejściowych lub trwałych urazów w okolicy wykonywania zabiegu. Dotyczy to również osób cierpiących na aktywne choroby w okolicy przeprowadzania zabiegu.

Henna pudrowa – poznaj szczegóły zabiegu: https://jeanbaptiste.pl/produkt/henna-pudrowa/