Na pewno wiele z Was drogie Panie wie już, na czym polega zabieg przedłużania rzęs, natomiast nie każda zapewne zdaje sobie sprawę jak należy dbać o swoje rzęsy po tym zabiegu.

Najważniejsze dla rzęs jest 48 godzin po zabiegu. W tym czasie szczególnie musimy zadbać o ich pielęgnację. Wynika to z tego, iż klej wiąże się z naturalnymi rzęsami. Takie czynniki jak np. woda czy para wodna mogą uniemożliwić prawidłowe związanie kleju. Skutkiem tego może być zbyt szybkie wypadanie zaaplikowanych rzęs.

Jeśli chodzi o demakijaż oczu jak najbardziej jest on wskazany, ale pod pewnymi warunkami. Kosmetyki do demakijażu nie mogą zawierać w składzie olejków, ponieważ ich tłusta konsystencja może rozwiązać wiązanie kleju. Najlepszym produktem do przemywania oczu będzie specjalny szampon do rzęs w piance. Można również użyć chusteczek do demakijażu bądź płynu do higieny intymnej (przywraca on naturalne PH i świetnie domywa resztki makijażu).

Rzęsy są dla oczu pewnego rodzaju zabezpieczeniem. Chronią oko przed zanieczyszczeniami, bakteriami, wszelkiego rodzaju czynnikami zewnętrznymi .Po zakończonej aplikacji stylistka podaruje Wam specjalną szczoteczkę do przeczesywania rzęs. Przedłużone rzęsy należy szczotkować, ale niezbyt często. Częste przeczesywanie rzęs może naruszyć wiązanie kleju.

Jeśli któraś z rzęs częściowo się odklei nie wolno jej ciągnąć na siłę. Może to spowodować złamanie , osłabienie a w najgorszym przypadku wyrwanie naturalnej rzęsy. W takiej sytuacji najlepiej zgłosić się do stylistki rzęs, aby w fachowy sposób usunęła odklejoną rzęsę.

Niewskazane jest również pocieranie i drapanie oka. Jeśli mamy taki nawyk niestety trzeba będzie się go oduczyć. Jeśli swędzi nas oko, należy delikatnie podrapać się po powiece tak, aby nie dotykać linii rzęs.

Efekt przedłużonych rzęs utrzyma się około 3 tygodnie. Po tym czasie konieczne jest uzupełnienie, aby usunąć odrośnięte rzęsy sztuczne oraz dokleić nowe rzęsy do świeżo odrośniętych.

Podsumowując, trzeba pamiętać o tym, że jeśli zdecydujemy się już na zabieg przedłużania rzęs musimy o nie w szczególny sposób zadbać. Stosując się do tych kilku wyżej wymienionych zasad na pewno zyskamy długi efekt, pięknie przedłużonych rzęs.