Zbliżają się wakacje, każda z nas chce wyglądać promiennie, świeżo i czarować swoim spojrzeniem. Po co tracić czas na poranny makijaż? Jest na to inny sposób. Zaoszczędzimy swój cenny czas jak i damy sobie odrobinę wygody i luksusu.

Zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1 to jeden z najpopularniejszych zabiegów na jaki decydują się kobiety. Z pewnością żadna z nas nie ma w stu procentach idealnych rzęs. Właśnie poprzez ten zabieg możemy zagęścić i wydłużyć swoje rzęsy ,a nawet zakamuflować niedoskonałości.

Każdy człowiek posiada od 90 do 200 rzęs na górnej powiece. Żywotność jednej rzęsy wynosi około 90 dni. Dziennie tracimy od 5 do 10 rzęs.

Na czym polega zabieg?

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 polega na doklejaniu jednej rzęsy syntetycznej do jednej naturalnej. Stylistka dobiera odpowiednią długość rzęs oraz podkręcenie na podstawie układu rzęs naturalnych. Efekt przedłużonych rzęs utrzymuje się od 3 do 4 tygodni. Po tym czasie konieczne jest uzupełnianie, aby usunąć odrośnięte rzęsy sztuczne oraz dokleić nowe rzęsy do świeżo odrośniętych.

Dlaczego warto?

Jeśli chodzi o największą  zaletę zabiegu przedłużania rzęs jest nią wygoda i oszczędność czasu podczas porannego makijażu. W okresie letnim często spędzamy czas nad wodą oraz na plaży w słońcu. W takim przypadku makijaż oczu  nie jest wskazany, natomiast przedłużone rzęsy sprawią, że będziesz wyglądać pięknie na plaży bez ryzyka rozmazanego tuszu podczas słonecznych kąpieli.

Jeżeli nie jesteś zadowolona ze swoich naturalnych rzęs, są one rzadkie, krótkie i proste to idealny zabieg dla Ciebie ! Możesz uzyskać efekt naturalnych, gęstszych i bardziej podkręconych rzęs. Natomiast jeżeli jesteś zwolenniczką spektakularnie długich rzęs stylistka dobierze dłuższe i bardziej podkręcone rzęsy dla wyrazistego looku.

Makijaż i demakijaż po przedłużaniu rzęs

Wyzwaniem tego zabiegu są ograniczenia w makijażu oczu. Syntetycznych rzęs  nie tuszujemy oraz nie powinnyśmy również używać cieni do powiek, kredek do oczu oraz eyelinerów. Przy przedłużonych rzęsach takie kosmetyki mogą im zaszkodzić i skrócić czas jaki będą się utrzymywać.

Demakijaż oczu musi być wykonany w inny sposób niż dotychczas. Jesteśmy zmuszone zrezygnować z kosmetyków na bazie olejków, ponieważ są one tłuste i mogą rozwiązać wiązanie kleju.

Warto wiedzieć:

Musimy również uważać na kontakt oczu z wodą i parą. Nadmierny kontakt z wodą, korzystanie z sauny czy łaźni parowej  nie jest wskazany. Przedłużone rzęsy mogą stracić swoją elastyczność, odkształcić się i odkleić. Jeżeli jednak narazimy swoje przedłużone rzęsy na te czynniki powinnyśmy je delikatnie osuszyć.

Podsumowując każda z nas może sobie zafundować zabieg przedłużania rzęs. Jednak pamiętajmy o tym, że niestety nie zawsze będzie taki efekt jaki sobie wymarzymy. Może to być zależne od różnych czynników zachodzących w organizmie. Możemy do nich zaliczyć ciąże i okres laktacji, zaburzenia hormonalne ( w tym choroby tarczycy) i metabolizm.

Przeciwwskazaniami do zabiegu jest brak rzęs naturalnych, klaustrofobia, tricholillonomia (nerwowe wyrywanie rzęs), stany zapalne oka np. zapalenie spojówek, brak cierpliwości.