Trądzik różowaty- zabieg dla mężczyzn

Laserowe usuwanie naczyniaków płaskich
Usuwanie naczyniaków płaskich – zabieg dla mężczyzn
20 lutego 2020
Laserowe usuwanie trądziku różowatego – dla mężczyzn
Usuwanie rumienia – zabieg dla mężczyzn
20 lutego 2020

Laserowe usuwanie trądziku różowatego to obecnie metoda na trądzik przynosząca najlepsze rezultaty. Precyzyjnie dobrane światło lasera zamyka rozszerzone naczynka krwionośne, likwiduje zaczerwienienia i rumień, redukuje guzki i wygładza skórę. Laseroterapia trądziku różowatego pod okiem naszego specjalisty sprawi, że skóra twarzy odzyska naturalny, zdrowy koloryt. Stosowany w naszej Klinice Urody submilisekundowy laser IPL Nordlys by Ellipse pozwala uzyskać znacznie lepsze efekty w leczeniu trądziku różowatego niż inne kosmetologiczne urządzenia. Zabiegi są precyzyjne i bezpieczne, a poprawa wyglądu ogromna i trwała.

 

Cennik

Zarezerwój zabieg telefonicznie

+48 690 206 206

Zabieg Cena Czas
Twarz 399 zł 50 min Rezerwuj  
Szyja 299 zł 40 min Rezerwuj  
Twarz + Szyja 499 zł 60 min Rezerwuj  
Policzki 299 zł 40 min Rezerwuj  
Nos 199 zł 30 min Rezerwuj  

 

Laserowego usuwania trądziku różowatego – laser IPL – efekty

  • zamykanie rozszerzonych i popękanych naczynek
  • redukcja stanów zapalnych skóry
  • usuwanie rumienia, zaczerwienień i przebarwień
  • wyrównanie kolorytu skóry
  • odzyskanie zdrowego wyglądu skóry
  • unormowanie pracy gruczołów łojowych
  • redukcja objawów trądziku: guzków i krost
  • niwelacja blizn potrądzikowych

Leczenie trądziku laserem – działanie IPL

Trądzik różowaty dotyczy wielu mężczyzn po 30. roku życia i – częściej niż u kobiet – przyjmuje problematyczną postać przerostową, objawiającą zwłóknieniem gruczołów łojowych, widocznymi guzkami i krostami na środkowej części twarzy. Z pomocą przychodzi najnowocześniejsza na świecie platforma laserowa z głowicą IPL – Nordlys by Ellipse. Innowacyjna technologia SWT – Selective Waveband Technology (Technologia Selektywnego Pasma) filtruje fale świetlne, dobierając wyłącznie najkorzystniejsze dla karnacji skóry i  wpływające korzystnie na zabieg. SWT eliminuje potencjalnie niebezpieczne lub niewskazane długości fal świetlnych oraz umożliwia wyższą skuteczność zabiegów laserowych przy niższej energii. Fale świetlne są pochłaniane przez hemoglobinę znajdującą się w uszkodzonych i rozszerzonych naczynkach krwionośnych, co uszkadza białka w tych naczynkach i powoduje ich stopniowe zanikanie po zabiegu i związaną z tym redukcję rumienia. Laser pobudza proces tworzenia kolagenu i odnowy zdrowej skóry, redukując jednocześnie liczbę krost i grudek trądzikowych.

Leczenie trądziku różowatego laserem IPL – przebieg zabiegu

Zabiegi laserowe są każdorazowo poprzedzane wywiadem, celem wykluczenia przeciwwskazań do lasera IPL. Następnie wykonuje się próbny „strzał”, by optymalnie skonfigurować parametry urządzenia. odpowiednio dobierając parametry. Na skórę nakładamy specjalny żel (przypominający żel do USG), aby uzyskać lepsze przenikanie energii lasera. Zabieg polega na naświetlaniu skóry objętej trądzikiem różowatym, nie jest inwazyjny, nie boli, nie powoduje powikłań.  Natychmiast po jego zakończeniu można wrócić do pracy.

Ile zabiegów laserowych do leczenia trądziku różowatego potrzeba?

Należy wykonać serię 3-6 zabiegów (w zależności od rozległości i rodzaju trądziku różowatego) w odstępie ok. 4 tygodni, ponieważ skóra musi mieć czas na fizjologiczną regenerację. Efekty lasera IPL są zapewnione, pod warunkiem odbycia rekomendowanej liczby zabiegów.

Laser IPL na trądzik różowaty – po zabiegu

Po zabiegu redukcji trądziku laserem IPL należy chronić przed słońcem (filtry UV) i nie opalać się w solarium. Należy unikać gorących kąpieli i sauny. Na okolicę zabiegową nakładamy delikatne kremy nawilżające, z wyłączeniem preparatów mogących podrażnić skórę.

Laserowe usuwanie trądziku różowatego – przeciwwskazania

Poznaj przeciwwskazania do zabiegów IPL na trądzik różowaty – LINK.

Co to jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to przewlekłą choroba skóry twarzy, mająca charakter zapalny. Zmiany – mające najczęściej postać rumienia i poszerzonych naczynek – obejmują na początku środkową część twarzy. Nieleczony trądzik różowaty może przejść w fazę, gdy pojawiają się bolesne krostki i grudki. Następnie może dojść do przerostu gruczołów łojowych, które następnie ulegają zwłóknieniu, oraz objęcia zmianami wrażliwych części twarzy (np. okolicy oczu). Początkowe objawy trądziku różowatego można czasem przeoczyć lub zlekceważyć, ponieważ są to reakcje w postaci chwilowego czerwienienia się skóry, pojawiającego się pod wpływem temperatury, wysiłku, picia gorących napojów czy alkoholu, spożywania pikantnych dań. Takie sytuacje warto skonsultować z dermatologiem lub doświadczonym kosmetologiem, by jak najwcześniej wdrożyć odpowiednie postępowanie.

Jak pozbyć się trądziku różowatego?

Umów się na BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem, który zaproponuje skuteczną laseroterapię.

Najlepsze zabiegi laserowe na w Kielcach – Klinika Urody

Poznaj pełną ofertę zabiegów laserem IPL lub laserem frakcyjnym w Klinice Urody:

Zabiegi laserem frakcyjnym:

Zabiegi platformą IPL:


Leczenie trądziku różowatego, Kielce, Klinika Urody
Laser na trądzik różowaty, Kielce, Klinika Urody
Laser na trądzik, Kielce, Klinika Urody
Trądzik różowaty, leczenie laserem, Kielce, Klinika Urody
Redukcja trądziku laserem, Kielce, Klinika Urody
IPL Kielce, usuwanie trądziku różowatego, Kielce, Klinika Urody
Zabiegi na trądzik, Kielce, Klinika Urody
Laserowe leczenie trądziku różowatego, Kielce, Klinika Urody