Nadmierna potliwość to krępujący problem, który dotyczy najczęściej pach, dłoni, stóp i twarzy. Nadpotliwość to jednak nie tylko kwestia estetyczna, ale też realna dolegliwość, która obniża pewność siebie i utrudnia kontakty społeczne. Na szczęście istnieją sposoby na nadpotliwość – botoks jest jednym z z nich. Precyzyjnie podany botoks (toksyna botulinowa, azzalure) w bezpieczny sposób blokuje pobudliwość nerwową gruczołów potowych i hamuje ich aktywność na długi czas. Efekty leczenia nadpotliwości botoksem to długotrwała redukcja nadmiernego pocenia się, ograniczenie dyskomfortu i zdecydowana poprawa komfortu życia.
Botoks na nadpotliwość – jakie są wskazania do zabiegów botoksem?
Pacjenci decydują się na leczenie nadmiernej potliwości, gdy jest ona dla nich krępująca i zaburza ich codzienne funkcjonowanie, utrudnia kontakty społeczne i wymaga częstej zmiany odzieży. Taka sytuacja może wystąpić szczególnie przy nadpotliwości twarzy i pach, ale pocenie innych części ciała także bywa kłopotliwe. Nadmierne pocenie, oprócz wilgotnienia ubrań czy oblewania potem twarzy, prowadzi też do wydzielania nieprzyjemnego zapachu potu, co jest bardzo niekomfortowe.
Botoks działanie – jakie są efekty botoxu przy nadpotliwości:
- zahamowanie nadmiernego pocenia wybranych okolic ciała
- redukcja przykrych skutków nadpotliwości m.in. zapachu
- botoks pachy – redukcja nadmiernej potliwości okolicy pach
- botox dłonie – zmniejszenie nadpotliwości dłoni
- botox twarz – redukcja nadmiernej potliwości twarzy, okolic nosa
- botox stopy – niweluje nadmierne pocenie stóp
- szybkie działanie – redukcja pocenia już w ciągu kilku dni
- poprawa komfortu życia pacjenta
- długotrwały efekt zabiegu
Finalne efekty botoksu zależą od stanu wyjściowego i cech indywidualnych pacjenta; prognozuje je lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji poprzedzającej zabieg.
Botox efekty – po jakim czasie przy leczeniu nadpotliwości?
Efekty redukcji nadmiernego pocenia pojawiają się szybko, już w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu botoxem. Pełny efekt rozwija się po ok. 2 tygodniach.
Botoks zabieg na nadpotliwość – jak wygląda?
Konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej w naszej klinice medycyny estetycznej w Kielcach. Po określeniu obszaru skóry, który będzie poddawany zabiegowi, stosuje się miejscowo znieczulający krem . Iniekcja toksyny botulinowej przy nadpotliwości wymaga podawania bardzo precyzyjnej dawki preparatu. W zależności od leczonego obszaru czas zabiegu leczenia botoxem wynosi do 45 minut. Efektem działania toksyny botulinowej jest zablokowanie przewodnictwa nerwowego do gruczołów potowych poddanych leczeniu i znaczne zmniejszenie wydzielania potu. Rezultaty leczenia nadpotliwości botoksem widoczne są już po kilku dniach (zwykle w ciągu pierwszych 7 dni) po zabiegu.
Botoks przy nadpotliwości – zalecenia po zabiegu (botox – po zabiegu)
Zabieg na nadpotliwość nie wymaga rezygnacji z normalnej aktywności, ale należy dbać o zachowanie pewnych środków ostrożności. Podstawowe zalecenia po zabiegu botoksem jest dbanie o higienę leczonej okolicy, a także unikanie jej ściskania czy masowania przez kilka dni. Przez kilka dni po zabiegu nie powinno się korzystać z sauny i solarium, ponieważ może to osłabić skuteczność preparatu.
Toksyna botulinowa – skutki uboczne
Są niewielkie i mają charakter przemijający.
- ból w miejscu wstrzyknięcia
- zaczerwienienie w miejscu iniekcji
- opuchlizna
- obrzęki i siniaki
- małe krwiaki
- ból głowy ustępujący po lekach przeciwbólowych
Nadmierne zwiotczenie mięśni może utrzymywać się przez okres kilku tygodni. Poważniejsze efekty uboczne botoksu występują bardzo rzadko.
Botoks przed i po zabiegu leczenia nadpotliwości
Już w ciągu kilku dni po zabiegu nadmierna potliwość zostaje zredukowana, a pacjent może odzyskać lepsze samopoczucie psychiczne i komfort życia. Botoks na nadpotliwość jest naprawdę skutecznym sposobem na redukcję pocenia się.
Zabiegi medycyny estetycznej w Klinice Urody Jean Baptiste – botoks
Klinika Urody Jean Baptiste oferuje pełny zakres zabiegów medycyny estetycznej w Kielce, wykonywanych botoksem w przypadku nadmiernej potliwości. Stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty do botoksu (botox, azzalure, toksyna botulinowa) – Bocouture firmy Merz, Botox firmy Allergan, które mają udowodnioną wysoką skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.
Jakkolwiek botox jest zabiegiem sprawdzonym i mało inwazyjnym, istnieje szereg przeciwwskazań do iniekcji toksyny botulinowej. Są to:
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
- infekcje skóry i zranienia w okolicy zabiegowej
- ciąża i okres karmienia piersią
- choroby nowotworowe, antybiotykoterapia, niewyrównana cukrzyca
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- terapia farmakologiczna następującymi lekami lub okres 2 tygodnie od odstawienia:
- aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamy-cyna itp.)
- aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
- D-penicylamina (Cuprenil)
- cyklosporyna
- tubokuraryna, pankuronium, galamina
- sukcynylocholina
- linkomycyna, tetracyklina, polimyksyn
- miastenia (nużliwość mięśni)
- zespół Lamberta Eaton
- choroby nowotoworowe i autoimmunologiczne
- infekcja
- zaburzenia krzepnięcia krwi i przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych i rozkurczowych
- AZS
- choroba Alzheimera
- nadwrażliwość na kompleks neurotoksyny Clostridium botulinum typu A lub na którykolwiek ze składników leku, albuminy ludzkie
Botoks na nadpotliwość – najczęściej zadawane pytania
Co to jest botoks – działanie przy nadpotliwości
Botoks (botox, botoks azzalure, toksyna botulinowa) przy leczeniu nadmiernej potliwości polega na
precyzyjnym wstrzykiwaniu specjalnie pzrzygotowanej toksyny botulinowej stosowanej w medycynie estetycznej. Podstawą działania botoxu jest blokowanie przewodzeniu impulsów nerwowych do gruczołów potowych. Dzięki temu zablokowana zostaje produkcja potu.
Nadmierna potliwość (nadpotliwość) – przyczyny
Pocenie się jest fizjologiczną funkcją organizmu, jednak u niektórych osób gruczoły potowe są nadaktywne. Nadmierne pocenie może występować przy chorobach endokrynologicznych np. nadczynność tarczycy, przy cukrzycy, menopauzie. Nasilone pocenie się pojawia się zwykle w takich sytuacjach jak:
- wysiłek fizyczny
- stres, silne emocje
- wysoka temperatura otoczenia
- zaburzenia hormonalne, niektóre choroby
- stosowanie niektórych leków
- zatrucia i infekcje
- predyspozycje genetyczne
- spożywanie pikantnych przypraw i alkoholu
Rozwiązaniem problemu może być toksyna botulinowa – efekty przy nadpotliwości są bardzo dobre. Botox opinie zawdzięcza ogromnej liczbie zadowolonych klientów, którzy dzięki terapii pozbyli się krępującego problemu na wiele miesięcy. Zabieg toksyną botulinową jest mało inwazyjny a jednocześnie bardzo skuteczny.
Nadpotliwość – jak leczyć? Botoks na nadpotliwość – czy pomaga?
Medycyna estetyczna wykorzystuje toksynę botulinową (botoks azzalure) do skutecznego leczenia nadpotliwości. Jest jedna z najskuteczniejszych obecnie metod leczenia nadpotliwości u kobiet i mężczyzn.
Botoks – przed i po zabiegu leczenia nadpotliwości
Zdecydowana poprawa stanu klinicznego występuje u większości pacjentów leczonych botoxem. Zmniejsza się ilość wydzielanego potu, poprawia się komfort życia i samoakceptacja. Toksyna botulinowa pozwala zahamować aktywność gruczołów potowych, dlatego doskonale sprawdza się w problemie nadpotliwości. Botoks zabiegi nadpotliwości są wykonywane w naszej klinice medycyny estetycznej w Kielcach przed doświadczonego lekarza specjalistę.
Botoks pachy – czy zabieg skutecznie redukuje nadpotliwość?
Precyzyjne podanie toksyny botulinowej w okolicę pach blokuje gruczoły potowe i zmniejsza wydzielanie potu w tej okolicy ciała. Botoks pod pachy to sposób na skuteczną redukcję nadmiernego pocenia pach i redukcję nieprzyjemnego zapachu potu na co najmniej kilka długich miesięcy.
Botoks – jak często robić przy leczeniu nadpotliwości?
Pierwszy zabieg wystarcza na długi czas (około 6-8 miesięcy), a gdy efekt przestaje być zadowalającyleczenie botoksem można powtórzyć tak, żeby zablokować nowopowstałe połączenia nerwowe z gruczołami potowymi. Kolejne zabiegi powodują, że efekt działania jest jeszcze lepszy i wystarcza na dłużej (około 11-12 miesięcy). Przy kolejnych iniekcjach zwykle wystarcza mniejsza ilość preparatu. Zatem botox – jak często robić? W zależności od potrzeb, ponieważ powtarzanie zabiegów botoksu jest bezpieczne i umożliwia uzyskanie długotrwałego efektu.
Botoks, leczenie nadpotliwości, Kielce, Klinika Urody