Lipoliza iniekcyjna | Kielce Klinika Urody | Sienkiewicza 78A

Lipoliza iniekcyjna to bezinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, niewymagający użycia skalpela, który umożliwia skuteczne modelowanie sylwetki i usunięcie tłuszczu z wybranych obszarów ciała. Ta nowoczesna metoda pozwala pozbyć się tkanki tłuszczowej z miejsc opornych na działanie diety i ćwiczeń. W szczególności jest pomocna jest w likwidacji podwójnego podbródka, fałdek pod pośladkami czy tłuszczu na wewnętrznej stronie ud. Zabieg polecany jest osobom, które mimo prawidłowej wagi posiadają nieestetyczne obszary nadmiaru tkanki tłuszczowej i pragną wymodelować ciało. Efekt lipolizy iniekcyjnej to trwała likwidacja zbędnego tłuszczu, poprawa wyglądu i wysmuklenie sylwetki.

Cennik

Zarezerwuj zabieg telefonicznie

+48 690 206 206

Zabieg Cena
KOSMETOLOG  
Podbródek od 350 zł Rezerwuj  
Brzuch od 500 zł Rezerwuj  
Uda od 500 zł  
Ramiona od 500 zł Rezerwuj  
Inna partia ciała od 500 zł Rezerwuj  
DR NATALIA  
Podbródek od 450 zł  
Ramiona od 450-1800 zł  
Brzuch od 900-1800 zł  
Uda od 900-1800 zł  
Inna partia ciała od 450 zł  

 

Lipoliza iniekcyjna – efekty

Lipoliza iniekcyjna skutecznie redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej, pozwala pozbyć się dyskomfortu i przywraca zadowolenie ze swojego wyglądu. Rezultaty to:

 • bezoperacyjne, trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej
 • likwidacja miejscowego nadmiaru tłuszczu
 • modelowanie sylwetki
 • brak efektu jojo
 • utrata nawet kilku centymetrów
 • poprawa mikrokrążenia i stymulacja regeneracji skóry
 • poprawa kondycji i napięcia skóry

Lipoliza iniekcyjna – jak wygląda zabieg?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na wstrzykiwaniu małych dawek gotowego preparatu w obszar tkanki podskórnej. Jest to substancja na bazie fosfatydylocholiny, kwasu deoksycholowego i L-karnityny, powodujące rozpuszczanie komórek tłuszczowych. Do liposukcji stosowane są bardzo cienkie igły, dlatego tolerancja zabiegu jest bardzo dobra. Preparat wstrzykiwany jest na głębokość tkanki tłuszczowej, gdzie dochodzi do działania lipolitycznego i degradacji komórek tłuszczowych. Zastosowane w liposukcji substancje powodują rozpuszczenie komórek tłuszczowych i ich likwidację; tłuszcz zostaje przetransportowany do wątroby i usunięty z organizmu. Miejsca ostrzyknięte preparatem stają się szczuplejsze i jędrniejsze. Procedura w zależności od leczonego obszaru trwa 20-40 minut. U części pacjentów wystarczy jeden zabieg, ale w zależności od ilości tkanki tłuszczowej może być konieczne wykonanie serii 2-3 zabiegów w odpowiednich odstępach czasu.

Lipoliza iniekcyjna – skutki uboczne

Jest to bezpieczny zabieg, ale podobnie jak w przypadku wstrzykiwania innych preparatów, mogą pojawić się zaczerwienienia w miejscach iniekcji i niewielkie obrzęki, rzadziej siniaki czy krwiaki. Leczone miejsca mogą być tkliwe i lekko bolesne. Te objawy są normalne, związane są z aktywnością składników preparatu i rozpadem komórek tłuszczowych. Zwykle ustępują w ciągu 1-2 tygodni od wykonania zabiegu.

Lipoliza iniekcyjna – wskazania

Ten zabieg jest przeznaczony szczególnie dla osób szczupłych lub z lekką nadwagą, które borykają się z miejscowym otłuszczeniem ciała. W szczególności dobre efekty lipolizy uzyskuje się w takich sytuacjach jak:

 • lipoliza iniekcyjna podbródka
 • tłuszczowy wałek pod pośladkami
 • lipoliza iniekcyjna uda (tłuszcz po wewnętrznej stronie ud)
 • bryczesy, czyli tłuszcz po stronie zewnętrznej ud
 • nadmiar tłuszczu na karku
 • fałdy na brzuchu i plecach
 • tłuszcz na ramionach, w okolicy tricepsu
 • nagromadzenie tłuszczu nad kolanami
 • lipoliza iniekcyjna boczki
 • inne miejscowe otłuszczenia

Warto pamiętać, że lipoliza iniekcyjna nie sprawdzi się u osób otyłych, którym zależy na usunięciu dużej ilości tkanki tłuszczowej. W takimi przypadku polecamy zabieg Body Sculptor, który pomaga pozbyć się tłuszczu wewnętrznego.

Lipoliza iniekcyjna – zalecenia po zabiegu

Należy przestrzegać zaleceń osoby wykonującej zabieg. Konieczne jest zachowanie odpowiedniej higieny, warto też dużo pić i dbać o niskotłuszczową dietę. Gdy ustąpią miejscowe podrażnienia tkanki polecane jest stosowanie masażu limfatycznego, który wspomaga usuwanie rozpuszczonego tłuszczu z organizmu i poprawia miejscową przemianę materii. Lipoliza iniekcyjna po zabiegu – można wrócić do normalnej aktywności, nie jest konieczna rekonwalescencja.

Jak szybko pojawiają się rezultaty lipolizy iniekcyjnej?

Efekty zabiegu stają się widoczne w ciągu kilku tygodni, gdyż tkanka tłuszczowa ulega stopniowemu rozpadowi i wchłanianiu. Najlepsze efekty zabiegu uzyskuje się w przypadku powtórzenia zabiegu w odpowiednim odstępie czasu, zwiększa to skuteczność i umożliwia likwidację większej ilości tkanki tłuszczowej.

Lipoliza iniekcyjna – jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt zabiegu powoduje usunięcie tkanki tłuszczowej, jest więc zabiegiem trwałym. W przypadku stosowania się do zaleceń i stosowania odpowiedniej diety można na długo zapomnieć o nieestetycznych fałdkach tłuszczu.

Czy lipoliza iniekcyjna jest skuteczna przy podwójnym podbródku?

Podwójny podbródek to częsta przyczyna kompleksów, pojawia się nawet u szczupłych osób i jest niezwykle trudny do usunięcia, oporny na dietę i ćwiczenia. Lipoliza iniekcyjna skutecznie likwiduje nadmiar tłuszczu z podbródka, modeluje i poprawia jędrność i napięcie skóry. Lipoliza podbródka efekty – dzięki zabiegowi lipolizy podbródka twarz będzie wyglądać bardziej szczupło i młodo.

Lipoliza iniekcyjna – co to jest?

Jest to nowoczesna i nieinwazyjna metoda likwidacji tkanki tłuszczowej, polegająca na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową specjalnej substancji, która powodują rozbicie komórek tłuszczowych i rozpad trójglicerydów. W wyniku tych procesów pozostałości tkanki tłuszczowej zostają stopniowo usuwane przez organizm, a obszar poddany terapii staje się szczuplejszy, skóra staje się jędrniejsza i bardziej napięta.

Jaka jest różnica między lipolizą a liposukcją?

Pacjenci czasem mylą te dwa zabiegi, są to jednak zupełnie inne metody likwidacji tkanki tłuszczowej. Liposukcja to zabieg chirurgiczny, dość inwazyjny, który polega na usuwaniu tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnej igły ssącej. Po tym zabiegu konieczna jest rekonwalescencja, zdarzają się także nieestetyczne zmiany wyglądu skóry. Natomiast lipoliza iniekcyjna to znacznie bezpieczniejszy i mniej inwazyjny zabieg, którego działanie opiera się na rozpuszczaniu tkanki tłuszczowej. Obydwa zabiegi mogą być stosowane uzupełniająco u jednego pacjenta, lipoliza korzystnie wpływa na efekt estetyczny liposukcji.

Lipoliza iniekcyjna Kielce

Zapraszamy do naszego gabinetu medycyny estetycznej w Klinice Urody Jean Baptiste, Kielce, ul. Sienkiewicza 78A.