Wypadanie włosów? Włosy łamliwe i bez połysku? Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting) to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w przypadku skóry głowy. Ten w pełni naturalny bioaktywny koncentrat osocza izolowany z krwi pacjenta hamuje wypadanie włosówOsocze PRP wzmacnia cebulki włosowe, stymuluje porost nowych włosów i poprawę ich wyglądu. Włosy stają się gęściejsze i mocniejsze, a skóra głowy lepiej odżywiona i zrewitalizowana.

Zarezerwój zabieg telefonicznie

+48 690 206 206

lub skontaktuj się z nami

 

Osocze bogatopłytkowe włosy – efekty

Osocze bogatopłytkowe na włosy, po wstrzyknięciu w skórę głowy uwalnia czynniki wzrostu, które stymulują wzrost nowych, mocniejszych włosów. Efekty zabiegu osoczem to:

  • poprawa kondycji włosów
  • zagęszczenie włosów
  • odżywienie i rewitalizacja skóry głowy
  • ograniczenie lub hamowanie procesu łysienia
  • pobudzenie wzrostu nowych włosów (tzw. baby hair)
  • poprawa mikrokrążenia skóry głowy
  • dotlenienie i stymulacja mieszków włosowych

Osocze bogatopłytkowe na wlosy – kiedy efekty?

Ze względu na naturalny cykl życiowy włosów, efekty zabiegu PRP pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Pierwsze rezultaty w postaci zmniejszenia wypadania włosów są widoczne w ciągu miesiąca od zabiegu. Pełny efekt polegający na wzmocnieniu włosów staje się widoczny po około 3 miesiącach.

Osocze bogatopłytkowe włosów (wampirzy lifting) – jak wygląda zabieg?

Od pacjenta pobierana jest próbka krwi, która następnie jest odwirowywana w celu odseparowania osocza bogatopłytkowego. Skoncentrowane, specjalnie przygotowane osocze pacjenta wstrzykiwane jest w skórę głowy podobnie jak przy zabiegu mezoterapii igłowej. Zabieg z osocza bogatopłytkowego trwa około pół godziny, w razie potrzeby stosowane jest miejscowe znieczulenie. Zastrzyki z osocza bogatopłytkowego podawane są dość płytko w skórę głowy, dzięki czemu stymulują mieszki włosowe.

Jak często osocze bogatopłytkowe na włosy?

W celu uzyskania optymalnych rezultatów zabieg powinno się powtarzać co najmniej 3 razy, w odstępach około miesiąca. Przy poważniejszym osłabieniu kondycji włosów może być potrzebna wyższa liczba zabiegów.

Osocze bogatopłytkowe – zalecenia po zabiegu

Włosy można umyć dopiero następnego dnia po zabiegu. Należy stosować kosmetyki zalecone przez specjalistę przeprowadzającego zabieg PRP. W ciągu pierwszych dni po zabiegu powinno się unikać intensywnego wysiłku fizycznego, sauny, basenu i solarium.

Osocze bogatopłytkowe skóra głowy – skutki uboczne

Po zabiegu mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym PRP mogą pojawić się niewielkie podrażnienia skóry głowy, takie jak: zaczerwienienie, pieczenie i tkliwość. Objawy te ustępują w ciągu kilku dni. Osocze bogatopłytkowe powikłania ‑ przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu nie należy spodziewać się powikłań. Autologiczne osocze jest biokompatybilne i nie niesie zagrożenia reakcji alergicznych.

Co to jest osocze bogatopłytkowe na włosy?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest to preparat krwiopochodny, pochodzi z próbki krwi pacjenta. Krew poddaje się odwirowywaniu, a powstałe osocze jest wysoce skoncentrowane. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii posiada bardzo wysoką zawartość czynników wzrostu i składników odżywczych, które wykazują aktywne działanie w obrębie skóry głowy. Te unikatowe właściwości PRP znajdują zastosowanie w ograniczaniu wypadania włosów, ale też działania odmładzającego na skórę twarzy i innych części ciała.

Osocze bogatopłytkowe – Kielce – wampirzy lifting

Zapraszamy na specjalistyczne zabiegi osoczem PRP do naszego gabinetu medycyny estetycznej w Kielcach, Klinika Urody, Sienkiewicza 78A.