Zmarszczki mimiczne na twarzy to coś z czym możemy sobie skutecznie i szybko poradzić. Sposobem na to są zabiegi toksyną botulinową, które dzięki niezwykle naturalnemu efektowi zyskują coraz większe grono zwolenników. Powiedz STOP zmarszczkom!

Jak to działa?

Botoks powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstwanie zmarszczek na czole, wokół oczu, ust czy na szyi. Dodatkowo skóra w tych okolicach staje się bardziej napięta i gładka dzięki czemu zyskujemy atrakcyjny wygląd. Co bardzo ważne- regularne powtarzanie zabiegu zapobiega utrwalaniu już obecnych i powstawaniu nowych zmarszczek! Zabieg dedykowany jest zarówno kobietom jak i mężczyznom. Trzeba jednak obalić mit- prawidłowo wykonany zabieg botoksem nie powoduje „zamrożenia” czoła, całkowitego braku mimiki! Efekt jest naturalny, z zachowaną ekspresją twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Toksyna botulinowa podawana jest w bardzo niewielkich ilościach w odpowiedni rejon twarzy- lekarz najpierw ocenia czy dane zmarszczki są tzw. mimiczne- czyli powstające podczas pracy mięśni. Wykonywanych jest kilka iniekcji za pomocą cieniutkiej igły więc zabieg jest prawie bezbolesny.  Zabieg trwa około 15 min i można po nim wrócić do codziennych aktywności.

Jakie są efekty?

Pierwsze efekty pojawią się po około 3-4 dniach, a na pełen efekt trzeba poczekać do 2 tygodni. Botoks spowoduje rozluźnienie mięśni czyli wygładzenie zmarszczek, a także napięcie skóry. Zabieg należy powtórzyć w momencie gdy zacznie powracać aktywność mięśniowa, ale nie wcześniej niż po 3 miesiącach od wstrzyknięcia.

Zalecenia po zabiegowe

Przez 4 godziny pacjent nie powinien się schylać ani kłaść. Przez 24h powinien unikać picia alkoholu, a przez 3-4 dni intensywnych wysiłków fizycznych, sauny, solarium czy długich gorących kąpieli.

 

Czy to jest zabieg dla każdego?- Przeciwwskazania

Ciąża i karmienie piersią, Miastenia (nużliwość mięśni), zespół Lamberta Eatona, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, infekcja skóry w miejscu podania preparatu, antybiotykoterapia i okres do tygodnia od jej zakończenia, zaburzenia krzepnięcia krwi i przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych, rozkurczowych, ALS, Alzheimer, atywna infekcja.