Laserowe leczenie trądziku różowatego | Kielce | Klinika Urody J. Baptiste

Laserowe leczenie trądziku różowatego to jedna z najskuteczniejszych metod na trądzik. Precyzyjnie skierowana energia lasera skutecznie łagodzi objawy choroby, zmniejsza rumień i redukuje rozszerzone naczynka krwionośne. Powoduje zanikanie nieestetycznych czerwonych grudek i krostek, które trudno zamaskować nawet pod profesjonalnym makijażem. Laseroterapia zmniejsza stany zapalne skóry i przywraca jej zdrowszy, naturalny wygląd. Zabiegi na trądzik różowaty wykonujemy najnowocześniejszym na świecie laserem Nordlys by Ellipse, który – dzięki innowacyjnej technologii SWT (Selective Waveband Technology) – pozwala na uzyskanie wyższej skuteczności przy mniejszej energii. Laser IPL na trądzik to zabiegi całkowicie bezpieczne - w Klinice Urody wykonują je wyłącznie kosmetolodzy z doświadczeniem.

 

Cennik

Zarezerwuj zabieg telefonicznie

+48 690 206 206

Zabieg Cena Czas
Twarz 449 zł 50 min Rezerwuj  
Twarz + Szyja 549 zł 60 min Rezerwuj  
Policzki 389 zł 40 min Rezerwuj  
Nos 249 zł 30 min Rezerwuj  

 

Laserowe leczenie trądziku różowatego- efekty

  • zamykanie popękanych i rozszerzonych naczynek
  • likwidacja zaczerwienienia i przebarwienia
  • redukcja miejscowych stanów zapalnych
  • wyrównanie zabarwienia skóry
  • przywrócenie zdrowego wyglądu skóry
  • unormowanie pracy gruczołów łojowych

Co to jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to przewlekłą choroba skóry twarzy, mająca charakter zapalny. Zmiany – mające najczęściej postać rumienia i poszerzonych naczynek – obejmują na początku środkową część twarzy. Nieleczony trądzik różowaty może przejść w fazę, gdy pojawiają się bolesne krostki i grudki. Następnie może dojść do przerostu gruczołów łojowych, które następnie ulegają zwłóknieniu, oraz objęcia zmianami wrażliwych części twarzy (np. okolicy oczu). Początkowe objawy trądziku różowatego można czasem przeoczyć lub zlekceważyć, ponieważ są to reakcje w postaci chwilowego czerwienienia się skóry, pojawiającego się pod wpływem temperatury, wysiłku, picia gorących napojów czy alkoholu, spożywania pikantnych dań. Takie sytuacje warto skonsultować z dermatologiem lub doświadczonym kosmetologiem, by jak najwcześniej wdrożyć odpowiednie postępowanie.

Laserowe leczenie trądziku różowatego- jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania do IPL. Następnie wykonuje próbę laserową, odpowiednio dobierając parametry. Na skórę nakładany jest żel (przypominający żel do USG), gwarantujący odpowiednie przenikanie energii lasera. Za pomocą głowicy urządzenia w kierunku powierzchni skóry objętej trądzikiem różowatym wysyłane są krótkie, bezpieczne impulsy światła. Zabiegi laserowe IPL są nieinwazyjne i niemal bezbolesne, nie wywołują powikłań. Natychmiast po zabiegu można wrócić do swoich zajęć.

Laserowe leczenie trądziku różowatego- ile zabiegów należy wykonać?

Należy wykonać 3-6 zabiegów w odstępie ok. 4 tygodni. Zabiegi laserowe wykonuje się w seriach, aby dać skórze możliwość uaktywnienia i przeprowadzenia skutecznych procesów regeneracji. Efekty lasera IPL są pewne, lecz skóra trądzikowa wymaga przeprowadzenia ich w serii.

Laserowe leczenie trądziku różowatego- zalecenia po zabiegu

Po zabiegu redukcji trądziku laserem IPL należy chronić przed słońcem (filtry UV) i nie opalać się w solarium. Należy unikać gorących kąpieli i sauny. Na okolicę zabiegową nakładamy delikatne kremy nawilżające, z wyłączeniem preparatów mogących podrażnić skórę.

Laserowe usuwanie trądziku różowatego – przeciwwskazania

Poznaj przeciwwskazania do zabiegów IPL na trądzik różowaty – LINK.

Jak pozbyć się trądziku różowatego?

Umów się na BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem, który zaproponuje skuteczną laseroterapię.

Poznaj wszystkie zabiegi laserowe w Klinice Urody Jean Baptiste Kielce

Poznaj pełną ofertę zabiegów laserem IPL lub laserem frakcyjnym w Klinice Urody:

Zabiegi laserem frakcyjnym:

Zabiegi platformą IPL:

 

Laserowe leczenie trądziku różowatego, Kielce, Klinika Urody
Leczenie trądziku różowatego, Kielce, Klinika Urody
Laser na trądzik, Kielce, Klinika Urody
Laser na trądzik różowaty, Kielce, Klinika Urody
Redukcja trądziku laserem, Kielce, Klinika Urody
IPL Kielce, usuwanie trądziku różowatego, Kielce, Klinika Urody
Zabiegi na trądzik, Kielce, Klinika Urody
Trądzik różowaty, leczenie laserem, Kielce, Klinika Urody