Karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla
Karboksyterapia została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami czy zwiotczeniami skóry.
Karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla, poradzi sobie nawet z opornym, lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, jest korzystna także przy łysieniu.
Karboksyterapia – na czym polega?
Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), przy użyciu aparatury CARBOXYTHERAPY MEDIKA. A jak to wygląda? Podczas zabiegu karboksyterapii dwutlenek węgla wstrzykiwany jest podskórne przez niewielką igłę. Infuzja ta prowadzi do rozszerzenia drobnych naczyń krwionośnych oraz stymuluje powstanie nowych kapilar. Uzyskujemy dzięki temu zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek. W samej skórze dochodzi do kontrolowanej reakcji zapalnej, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu. W efekcie terapii dwutlenkiem węgla zaczyna się remodeling skóry, który poprawia jej sprężystość, dotlenienie oraz koloryt.
Karboksyterapia – działanie na tkankę tłuszczową
Kiedy dwutlenek węgla zostaje podany głębiej – do tkanki tłuszczowej, częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie w wyniku karboksyterapii prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego opracowywanej okolicy, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby adipocytów i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu wygładza powierzchnię skóry oraz usuwa tak bardzo niechcianą “skórkę pomarańczową”.
Karboksyterapia – ile zabiegów?
Seria zabiegów karboksyterapii dobierana jest indywidualnie w zależności od problemu. Zazwyczaj cały cykl obejmuje od 6 do 12 zabiegów karboksyterapii. W przypadku kuracji na tkankę tłuszczową i cellulit, najczęściej wykonuje się od jednego do trzech zabiegów w tygodniu, aby organizm miał czas na regenerację. Natomiast przy działaniu stricte na skórę przerwa ta jest dłuższa- zaleca się dwa do czterech tygodni regeneracji.
Karboksyterapia – bezpieczeństwo dla organizmu
Dwutlenek węgla nie ma szkodliwego wpływu na ludzki organizm, jest to przecież drugi, co do ilości, składnik wdychanego przez nas powietrza. Gaz CO2 jest w całości wydalany z naszego organizmu w sposób naturalny, jako produkt końcowy wymiany gazowej. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym, dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych oraz skutków ubocznych. Karboksyterapia pod oczy, karboksyterapia na rozstępy, karboksyterapia na cellulit… ten zabieg ma naprawdę wyjątkowo szeroką gamę zastosowań. Terapia medycznym CO2 jest w stanie zlikwidować wiele niedoskonałości i dolegliwości.
Karboksyterapia cellulit – likwidacja cellulitu i nadmiaru tłuszczu
Karboksyterapia znana jest głównie jako najskuteczniejsza kuracja redukująca intensywny cellulit oraz miejscową tkankę tłuszczową. Dzieje się tak, ponieważ wprowadzany do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe.
Ponadto uzyskujemy silny drenaż limfatyczny, poprzez zwiększone ukrwienie, poprawę metabolizmu oraz wydalenie uwolnionego tłuszczu.
Karboksyterapia jest świetną alternatywą dla liposukcji. Najczęściej opracowywane partie to uda, pośladki, brzuch oraz ramiona. Natomiast na twarzy jesteśmy w stanie zminimalizować obrzęki pod oczami, a nawet zredukować „podwójny” podbródek.
Karboksyterapia pod oczy i na twarz – poprawa jędrności skóry
Dzięki terapii CO2 przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy nie jest problemem. Podczas karboksyterapii usprawniamy proces neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych), co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia oraz dotlenienia skóry. Efekt ten jest zauważalny na całej skórze, a nawet przy widocznych cieniach pod oczami. Leniwy przepływ krwi daje podstawę do gromadzenia się krwi w tym obszarze, która przez cienką skórę dolnej powieki jest widoczna, jako ciemne, niebieskawe cienie pod oczami. Dzięki zabiegowi karboksyterapii pod oczy zachodzi dotlenienie tych obszarów, co uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych, które odmładzają skórę nadając jej zdrowy i świeży wygląd. Podczas karboksyterapii wytwarzany jest lekki stan zapalny, stymulujący do produkcji kolagen i elastynę. Skóra w procesie obronnym sama generuje sobie nowe, zdrowe komórki, silnie się zagęszcza i odmładza co wpływa na usuwanie zmarszczek, poprawę owalu oraz kolorytu twarzy, minimalizowanie rozstępów oraz blizn (nawet o 80%), a nawet rewitalizację dłoni.
Karboksyterapia na blizny – likwidacja blizn
W przypadku stosowania zabiegu karboksyterapii na blizny warto zaznaczyć, że leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Leczenie blizn karboksyterapią można rozpocząć około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany. Terapia CO2 przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.
Karboksyterapia na łysienie – terapia wypadania włosów
Karboksyterapia na włosy przynosi niesamowite efekty w leczeniu łysienia. Poprzez podanie dwutlenku węgla następuje wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów. Po serii zabiegów karboksyterapii na włosy tworzy się tzw. „baby hair”, czyli widoczne kępki nowych włosków. Z biegiem czasu one wzrastają dodając objętości naszej fryzurze. Natomiast od razu po zabiegu widać, że nasze włosy stają się bardziej błyszczące, grubsze oraz podatne na układanie. Dzięki zastosowaniu karboksyterapii na skórę głowy zachodzi poprawa mikrokrążenia w sposób optymalny dla obszaru skóry głowy, z uwagi na budowę naczyń i ukrwienie w tym obszarze.
Karboksyterapia na zmiany łuszczycowe
Podobnie jest ze zmianami łuszczycowymi. Karboksyterapia powoduje neowaskularyzację, czyli tworzenie się naczyń krwionośnych i rewaskularyzacja, czyli poszerzenie i udrożnienie zwężonych naczyń krwionośnych, prowadzi do dotlenienia i odżywienia obszarów dotkniętych zmianami łuszczycowymi.
Karboksyterapia – po zabiegu. Jak wygląda skóra?
W miejscu wprowadzenia igły po karboksyterapii widoczne są mikroślady, które znikają po kilku minutach, podobnie jak zaczerwienienie w miejscu, gdzie gaz rozchodzi się pod skórą. Istnieje niewielkie ryzyko powstania siniaków. W trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczanie się gazu, dające wrażenie „obrzęku”, zanika ono po kilku sekundach.
Karboksyterapia, terapia dwutlenkiem węgla, to doskonały sposób na poprawę wyglądu skóry i modelowanie ciała. Jeśli zainteresowały Cię korzyści płynące z zabiegu karboksyterapii zapoznaj się z ofertą naszego gabinetu medycyny estetycznej na zabieg karboksyterapii.