Zabieg Profhilo® to absolutna nowość w dziedzinie medycyny estetycznej. To najnowszy zabieg przeciwdziałający wiotczeniu skóry i starzeniu się twarzy. Wykorzystywany do niego preparat jest opatentowaną przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekułą młodości, która działa jak miliony sprężynek, przywracając skórze utracone przez lata parametry. Ta rewolucyjna formuła uruchamia produkcję elastyny i kolagenów typu I, II, IV, VII.  W przeciwieństwie do wypełniaczy wolumetrycznych zabieg Profhilo® nie zmienia rysów i nie powiększa objętości tkanek twarzy, a co najważniejsze natychmiast nadaje skórze sprężystość, wygładza i liftinguje skórę̨, wysmuklając rysy.

Jaki jest skład Profhilo®?

Produkt ten zawiera aż 64mg termicznie sieciowanego kwasu hialuronowego w jednej dawce. Rozróżniamy w jego składzie 32mg kwasu hialuronowego wysoko cząsteczkowego, który nadaje i przywraca skórze utracone rusztowanie oraz 32mg kwasu hialuronowego nisko cząsteczkowego mającego za zadanie przywrócić napięcie, nawilżenie i stymulację skóry.

Jak wygląda zabieg?

Specjalna technika zabiegu Profhilo® wymaga wstrzyknięcia niewielkich ilości preparatu jedynie w pięciu specjalnie opracowanych punktach po obu stronach twarzy. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Kosmetolog precyzyjnie wyznacza punkty na twarzy pacjenta i wolno wstrzykuje preparat, co sprawia, że wstrzyknięcia są prawie bezbolesne. Punkty te zostają wybrane w odpowiedniej odległości od struktur żylnych i dużych gałęzi nerwowych w celu zminimalizowania ryzyka powstawania krwiaków, siniaków, ucisku lub bólu podczas iniekcji. Taka technika zapewnia doskonałą dyfuzję preparatu i nadaje odpowiedni efekt rusztowania i wysmuklenia twarzy.

Specjalna technika zabiegu Profhilo® wymaga wstrzyknięcia niewielkich ilości preparatu jedynie w pięciu specjalnie opracowanych punktach

Jest to zabieg małoinwazyjny, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać lub odbywać po nim rekonwalescencji. Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności, a ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne i szybko znikają. Należy jednak pamiętać o codziennej ochronie przeciwsłonecznej SPF50, a także o unikaniu opalania oraz nagrzewania np. w solarium czy saunie.

Czego możemy się spodziewać po zabiegu?

Już po miesiącu od pierwszej iniekcji Profhilo® obserwujemy istotną poprawę efektu biorewolumetrycznego, a także ważne uregulowanie mikrowypukłości powierzchni skóry – efekt wygładzenia. Miesiąc po drugiej iniekcji preparatu obserwujemy istotny efekt przeciwzmarszczkowy. Bardzo istotny jest wzrost jędrności policzków i gęstości skóry. Zastosowanie Profhilo® powoduje również wyraźną poprawę głębokiego nawilżenia skóry. Zabieg gwarantuje zawsze naturalne rezultaty bez nadkorekcji i konieczności rozpuszczania hialuronidazą. Profhilo® nie poszerza twarzy i nie robi efektu „nalania”. Po zabiegu nie powstają w skórze stwardnienia.